Ubiquiti EdgeSwitch 24 / 24 Gigabit RJ45 Ports / 2 SFP Ports / 250W / PoE+ / ES-24-250W
UVP Netto: 328,13 €
Nicht Lagernd
Produktinformationen "Ubiquiti EdgeSwitch 24 / 24 Gigabit RJ45 Ports / 2 SFP Ports / 250W / PoE+ / ES-24-250W"
(24) GbE RJ45-Ports
(2) SFP-Ports
Insgesamt 250 W PoE-Verfügbarkeit
Rackmontierbar, 1U
| Mechanisch | |
|---|---|
| Maße | 485 x 43,7 x 285,4 mm (19,09 x 1,72 x 11,24") |
| Gewicht | 4,7 kg (10,4 Pfund) |
| Hardware | |
| Netzwerkschnittstellen | (24) 10/100/1000 Mbit/s RJ45-Ethernet-Ports (2) 1 Gbit/s SFP-Ethernet-Ports |
| Verwaltungsschnittstelle | (1) Serieller RJ45-Anschluss, Ethernet-Ein-/Ausgangsband |
| Gesamter nicht blockierender Durchsatz | 26 Gbit/s |
| Schaltleistung | 52 Gbit/s |
| Weiterleitungsrate | 38,69 Mpps |
| Max. Der Stromverbrauch umfasst den PoE-Ausgang, schließt den PoE-Ausgang aus |
250W 30W |
| Power-Methode | 100–240 VAC/50–60 Hz, Universaleingang |
| Stromversorgung | AC/DC, intern, 250 W DC |
| LEDs pro Port RJ45-Datenanschlüsse SFP+/SFP-Datenanschlüsse |
PoE, Geschwindigkeit/Link/Aktivität Geschwindigkeit/Link/Aktivität |
| Rackmontage | Ja, 1 HE hoch |
| ESD/EMP-Schutz | Luft: ±24 kV, Kontakt: ±24 kV |
| Schock und Vibration | ETSI300-019-1.4-Standard |
| Betriebstemperatur | -5 bis 40 °C (23 bis 104 °F) |
| Betriebsfeuchtigkeit | 5 bis 95 % nicht kondensierend |
| Zertifizierungen | CE, FCC, IC |
| PoE pro Port | |
| PoE-Schnittstellen | PoE/PoE+ (Pins 1, 2+; 3, 6-) 24 VDC Passives PoE (Pins 4, 5+; 7, 8-) |
| Max. PoE+-Wattleistung pro Port von PSE | 34,2 W |
| Spannungsbereich PoE+-Modus | 50–57V |
| Max. Passive PoE-Wattleistung pro Port | 17W |
| 24 V passiver PoE-Spannungsbereich | 20-27V |
LC-Anschl 1.125G 850 nm Multimode, SFP, 550m Reichweite, Commercial 0-+70Grad, für Allnet/AlliedTelesyn/Avago/Avaya/Cambium/CommScope Ruckus/Cisco/D-link/Edgecore/Entersys/Mikrotik/Netgear/Lancom/Synology/TP-Link/QNAP/Planet/Ubiquiti/Watchguard/ZTE/Zyxel
Nicht Lagernd
LC-Anschl 1.125G 1310nm Singlemode, SFP, 10km Reichweite, Commercial 0-+70Grad, für Allnet/AlliedTelesyn/Avago/Avaya/Cambium/CommScope Ruckus/Cisco/D-link/Edgecore/Entersys/Mikrotik/Netgear/Lancom/Synology/TP-Link/QNAP/Planet/Ubiquiti/Watchguard/ZTE/Zyxel
Nicht Lagernd
.Quickly and Easily test PoE existence of Ethernet network, .Compliant with IEEE 802.3at/af PoE Standard; .RJ45 connector, simply plug in the cable; .Compact design specially tailored for system integrator and installers. 1. When the PoE Type A lighting, it means endspan (12/36) is providing power, and it?fs 802.3af standard, the output power is 15.4W (PD Max 12.95W) 2. When the PoE Type A & AT Type A are lighting, it means endspan (12/36) is providing power, and it?fs 802.3at standard, the output power is 30.0W (PD Max 25.50W) 3. When the PoE Type B lighting, it means midspan (45/78) is providing power, and it?fs 802.3af standard, the output power is 15.4W (PD Max 12.95W) 4. When the PoE Type B & AT Type B are lighting, it means midspan (45/78) is providing power, and it?fs 802.3at standard, the output power is 30.0W (PD Max 25.50W) 5. When the PoE Type A & PoE Type B are lighting, it means midspan & endspan (4 pairs) is providing power, and it?fs 802.3af standard, the output power is 30.0W 6. When the 4 Leds are lighting, it means midspan & endspan (4 pairs) is providing power, and it?fs 802.3at standard, the output power is 60.0W 7. When there?fs No Leds lighting, it means no PoE.
Nicht Lagernd